Παρασκευή 19 Απριλίου 2024

Ιστορική πρόκριση για τον Ολυμπιακό στα ημιτελικά του Conference League

Ιστορική πρόκριση για τον Ολυμπιακό στα ημιτελικά του Conference League μέσα στην Κωνσταντινούπολη!

Οι Πειραιώτες επικράτησαν 3-2 της Φενέρμπαχτσε στα πέναλτι (στην κανονική διάρκεια και στην παράταση το σκορ ήταν 1-0 υπέρ των γηπεδούχων με τέρμα του Καχβετζί από το 12ο λεπτό).

Στην διαδικασία των πέναλτι με ήρωα τον Κωσταντή Τζολάκη -απέκρουσε τρεις εκτελέσεις των Τούρκων- η ομάδα του Μεντιλίμπαρ πήρε αυτό που άξιζε σε όλη την διάρκεια του αγώνα... την μεγάλη πρόκριση στα ημιτελικά όπου θα αντιμετωπίσει την Άστον Βίλα...συνεχίζοντας να ονειρεύεται τον μεγάλο τελικό στην OPAP Arena!

Τα πέναλτι:

0-1: Εύστοχος ο Ελ Κααμπί.

0-1: Ο Τζολάκης απέκρουσε το πέναλτι του Τάντιτς.

0-1: Ο Λιβάκοβιτς απέκρουσε το πέναλτι του Ελ Αραμπί.

1-1: Εύστοχος ο Μπατσουαγί.

1-2: Εύστοχος ο Όρτα.

1-2: Ο Τζολάκης απέκρουσε το πέναλτι του Ουντέρ.

1-3: Εύστοχος ο Μασούρας.

2-3: Εύστοχος ο Τζικού.

2-3: Ο Λιβάκοβιτς απέκρουσε το πέναλτι του Ροντινέι.

2-3: Ο Τζολάκης απέκρουσε το πέναλτι του Μπονούτσι και ο Ολυμπιακός στα ημιτελικά της διοργάνωσης!